USA: Wielki Kanion

napisał:
Be the first to comment! USA

O Wielkim Kanionie słyszeli prawie wszyscy. Stanowi on zatem obowiązkowy punkt programu zwiedzania zachodniego wybrzeża USA.

Do Kanionu dojeżdżamy z miasteczka Williams, znajdującego się na historycznej trasie Route 66, co już jest atrakcją samą w sobie. Małego, sennego miasteczka, które wygląda niemalże jak Chłodnica Górska z filmu Auta, z którego dojazd do parku zajmuje około 40 minut.

Jedziemy , jedziemy, płacimy za wjazd, jedziemy i zadajemy sobie pytanie gdzie ten kanion. Ponoć taki wielki a tu go nie ma i nie ma.

Są za to łosie majestatycznie chodzące po drodze.

W końcu dojeżdżamy na miejsce. Parkujemy, przechodzimy przez las i …

ŁAAAŁ ! Przed nami widok, którego każdy się spodziewa, a jednak robi niesamowite wrażenie.

Wzdłuż Kanionu poruszamy się pieszo w umieszczonych w pewnych odstępach od siebie punktach widokowych podziwiając bezkresną wielkość tego fenomenu, który bez wątpienia można zaliczyć do cudów natury. Zresztą amerykańskie parki narodowe są o wiele bardziej warte zwiedzania niż miasta.

Samo zwiedzanie zajmie tyle czasu ile zdecydujemy się na nie poświęcić, natomiast niezbędne minimum to około 3-4 godzin. My kończymy zwiedzanie w trybie ekspresowym, gdyż na godzinę 16.00 zaplanowaliśmy lot helikopterem nad kanionem, co stanowi zwieńczenie wizyty.

Czuję że bez tego nie odczulibyśmy aż tak głęboko tego miejsca. Doskonały pilot, idealnie zgrana w czasie muzyka, świetnie wyciszony helikopter i godzina lotu ponad i w kanionie… Zresztą zobaczcie sami jaką ekscytację wzbudziła :)

PS. Loty możliwe są z lotniska przy wjeździe do Kanionu lub z Las Vegas. Warto wcześniej poczytać w internecie więcej na temat stawek. Te o których mówię na filmie są dość wysokie ale nie żałujemy ani jednego wydanego grosza.

PPS.  Po doświadczeniu lotu helikopterem stwierdzam stanowczo, że nie miałbym nic przeciwko byciu milionerem i lataniu codziennie do biura śmigłowcem. Nic a nic :).

 

 

Ostatnio modyfikowane: sobota, 10 marzec 2018 18:15
(0 głosy)
Czytany 665 razy
Przypisane tagi :

Zostaw komentarz

Upewnij się, że wpisałeś wszystkie wymagane informacje, oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML nie jest dozwolony.