USA : Calico – miasto duchów

napisał:
Be the first to comment! USA

Jeżeli chcesz poczuć atmosferę gorączki złota na dzikim zachodzie koniecznie zatrzymaj się w Calico – mieście duchów, słynącym kiedyś z wydobycia metali szlachetnych a dziś prawie całkowicie wymarłym, nie licząc dwóch mieszkańców: kucharza i Rangersa.

Podróżując z Los Angeles na północ w kierunku Las Vegas, lub w kierunku Grand Canyon (co dalej jest drogą na północ w kierunku Vegas :) ), warto zatrzymać się na chwilę w miasteczku duchów Calico.

To kiedyś tętniące życiem miasteczko dzisiaj stanowi ciekawą atrakcję turystyczną. W czasie gorączki złota miasto  szybko rozwinęło się ściągając ogarniętych żądzą szybkiego wzbogacenia się Amerykanów. Rosnące ceny kruszców spowodowały, że miasto rozbudowało się praktycznie z dnia na dzień . Powstały saloony , szkoła a nawet Chinatown.

Po spadku cen złota i innych metali szlachetnych miasto wyludniło się równie szybko.

Dzisiaj warto zobaczyć historyczne budynki, zejść do kopalni, zjeść w stylowej restauracji, w której można – a nawet trzeba ! – rzucać łupiny orzeszków na ziemię . Przy okazji można sprawdzić stopień kultury swoich dzieci. Niby w domu bałaganią, a zmuszenie ich do posprzątania graniczy z cudem, tutaj kilka razy pytały czy naprawdę można rzucać łupinki na ziemię. To jak to z nimi jest?

Wyjątkową atrakcją jest dom zbudowany na zboczu góry. Ale uwaga! Zbudowany pod kątem prostym do podłoża. To co się dzieje po przejściu przez próg trudno sobie wyobrazić. To trzeba przeżyć.

Mózg płata takie figle, że bez przytrzymywania się niemal niemożliwe jest utrzymanie równowagi.

Do tego przejazd kolejką, szkoła prawie dokładnie jak ta w książeczkach o Franklinie. I prawie marsjański krajobraz.

Więcej w filmie poniżej.

 

 

Ostatnio modyfikowane: sobota, 10 marzec 2018 18:14
(0 głosy)
Czytany 843 razy
Przypisane tagi :

Więcej artykułów z tej kategorii:

Zachodnie Wybrzeże USA 2017 »

Zostaw komentarz

Upewnij się, że wpisałeś wszystkie wymagane informacje, oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML nie jest dozwolony.