lkusak

lkusak

Strona www:

„New sales. Simplified” Mike Weinberg

Published in SPRZEDAŻ / BIZNES

Książki Mike Weinberga powinny znaleźć się na półce (a przede wszystkim w głowie) każdej osoby zajmującej się sprzedażą. Nie sposób w paru słowach zrecenzować tak doskonałej książki. Ja starałem się wypisać sobie parę głównych idei, które niesamowicie porządkują podejście do organizacji pracy sprzedawcy, ale i całego działu sprzedaży.

 

 

Zaczynając od podstaw, sprzedaż powinna podążać za strategią. Każde działanie zespołu handlowego musi zmierzać w kierunku zbieżnym do strategii firmy, zbliżając ją do osiągniecia założonego celu.

Strategia ta powinna określać:

Read more...

„7 nawyków skutecznego działania” („7 habits of the highly effective people”) Stephen R. Covey

Published in SPRZEDAŻ / BIZNES

„7 nawyków skutecznego działania” („7 habits of the highly effective people”) (Stephen R. Covey)

to książka niesamowicie mądrego i rozsądnego człowieka, która powinna być podstawową lekturą dla każdego , kto postanowił udoskonalić swoje życie.

Covey przede wszystkim poszukuje harmonii z wewnętrznym systemem wartości . Sugeruje przeprowadzenie zmiany „od wewnątrz na zewnątrz”. Zmiana nie mająca polegać jedynie na nauce technik manipulacji musi wiązać się z radykalną zmianą paradygmatów postrzegania świata i wzorców postępowania.

Read more...

Robert Cialdini: Wywieranie wpływu na ludzi

Published in SPRZEDAŻ / BIZNES

Życie codziennie poddaje nas testom odporności na manipulację. W wielu przypadkach nie zdając sobie sprawy reagujemy w zaprogramowany sposób podejmując decyzje, których świadomie nie podjęlibyśmy.

Automatyzm postępowania, który pozwala człowiekowi nie rozważać zbyt długo każdej decyzji statystycznie jest dla nas korzystny. Ale wykorzystany w nieodpowiednim celu może nas narazić na popełnienie kosztownego błędu.

W książce „Influence. The Psychology of Persuasion”, w polskiej wersji „Wywieranie wpływu na ludzi”, dr.Robert Cialdini okrywa kilka podstawowych sposobów manipulacji.

Read more...

Wiedeń - Pałac Schönbrunn

Published in Austria

Wiedeń - Pałac Schönbrunn - nasz pierwszy punkt programu wizyty w Wiedniu.

 

Na południowy zachód od Wiednia, w odległości ok. 15 min jazdy samochodem, znajduje się Park Schönbrunn, z pięknym rozległym pałacem, zbudowanym na zlecenie cesarza Leopolda I.

Sam dojazd nie stanowi większego problemu, znalezienie miejsca parkingowego także, natomiast sama cena za miejsce parkingowe już lekko podnosi ciśnienie. Jako że w pałacu i całym otaczającym go kompleksie parkowym spędzi się minimum parę godzin, należy liczyć się z wydatkiem ok. 20 euro za miejsce parkingowe.

Za to nie trzeba się martwić o to, gdzie postawić auto. Wszystko ma swoją cenę.

Pałac piękny ale dopiero pierwszy rzut oka na ogród wywołał u mnie głośne „ŁAŁ !”.

Read more...