SPRZEDAŻ / BIZNES

SPRZEDAŻ / BIZNES (5)

„New sales. Simplified” Mike Weinberg

napisał:

Książki Mike Weinberga powinny znaleźć się na półce (a przede wszystkim w głowie) każdej osoby zajmującej się sprzedażą. Nie sposób w paru słowach zrecenzować tak doskonałej książki. Ja starałem się wypisać sobie parę głównych idei, które niesamowicie porządkują podejście do organizacji pracy sprzedawcy, ale i całego działu sprzedaży.

 

 

Zaczynając od podstaw, sprzedaż powinna podążać za strategią. Każde działanie zespołu handlowego musi zmierzać w kierunku zbieżnym do strategii firmy, zbliżając ją do osiągniecia założonego celu.

Strategia ta powinna określać:

Read more...

„7 nawyków skutecznego działania” („7 habits of the highly effective people”) Stephen R. Covey

napisał:

„7 nawyków skutecznego działania” („7 habits of the highly effective people”) (Stephen R. Covey)

to książka niesamowicie mądrego i rozsądnego człowieka, która powinna być podstawową lekturą dla każdego , kto postanowił udoskonalić swoje życie.

Covey przede wszystkim poszukuje harmonii z wewnętrznym systemem wartości . Sugeruje przeprowadzenie zmiany „od wewnątrz na zewnątrz”. Zmiana nie mająca polegać jedynie na nauce technik manipulacji musi wiązać się z radykalną zmianą paradygmatów postrzegania świata i wzorców postępowania.

Read more...

Robert Cialdini: Wywieranie wpływu na ludzi

napisał:

Życie codziennie poddaje nas testom odporności na manipulację. W wielu przypadkach nie zdając sobie sprawy reagujemy w zaprogramowany sposób podejmując decyzje, których świadomie nie podjęlibyśmy.

Automatyzm postępowania, który pozwala człowiekowi nie rozważać zbyt długo każdej decyzji statystycznie jest dla nas korzystny. Ale wykorzystany w nieodpowiednim celu może nas narazić na popełnienie kosztownego błędu.

W książce „Influence. The Psychology of Persuasion”, w polskiej wersji „Wywieranie wpływu na ludzi”, dr.Robert Cialdini okrywa kilka podstawowych sposobów manipulacji.

Read more...

Brain Tracy: Zjedź tę żabę

napisał:

Zdarzyło Ci się kiedyś być przytłoczonym przez zadania do wykonania? Lista rzeczy do wykonania była tak długa, że chociażby z tego powodu nawet nie rozpocząłeś pracy wiedząc, że skoro i tak nie skończysz nie masz motywacji żeby zaczynać?

Odkładanie na później jest jednym z najczęściej występujących problemów w życiu codziennym, zarówno osobistym i zawodowym.

Jak to się dzieje, że mamy coraz więcej pracy i coraz mniej czasu?

Jakim cudem najbardziej efektywni ludzie znajdują czas na pracę, rodzinę i hobby?

Na szczęście są sposoby żeby sobie poradzić z odkładaniem. Potrzeba tylko trochę konsekwencji i dyscypliny. I sporej pracy nad sobą ukierunkowanej na zbudowanie nowych zwyczajów postępowania.

Read more...

Jeb Blount: Fanatyczne poszukiwanie klientów

napisał:

Nastały trudne czasy dla handlowców. Wraz ze wzrostem dostępności produktów, otwarciem rynków, zwiększeniem konkurencji, swobodnym dostępem dystrybutorów do światowych dostawców i producentów coraz ciężej jest sprzedawać produkty, które nie wyróżniają się jedynie najniższą ceną.

Handlowcy, którzy kiedyś sprzedawali swobodnie duże ilości towaru, nagle z zaskoczeniem odkrywają że rynek się kurczy, zamówienia zmniejszają się i coraz trudniej osiągnąć cele sprzedaży.

Jeb Blount słusznie upatruje przyczyny w pustym „podajniku”, liście potencjalnych klientów nad którymi handlowiec powinien pracować starając się regularnie dostarczać nowych odbiorców na sprzedawane przez siebie usługi lub produkty.

Read more...
Subscribe to this RSS feed